• Duyurular

  • 22 Mayıs 2013

MÜSİAD SAMSUN ŞUBESİ TSO YENİ YÖNETİM TEBRİK ZİYARETİ

MÜSİAD SAMSUN ŞUBESİ 21.05.2013 TARİHİNDE SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI YENİ YÖNETİME HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDU.....
Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi Yönetimi, yapılan seçimlerde göreve gelen Samsun TSO Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ve üyelerin tekrar oylarını alarak ikinci kez Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğuna oturan Salih Zeki Murzioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Erkan Malkoç, Samsun TSO’nun yeni oluşan yönetimlerine başarılar diledi. Yeni dönemin çok güzel olacağına inandığını belirten MÜSİAD Başkanı Erkan Malkoç, “Çalışmalarını takdirle izlediğimiz Samsun TSO’nun yeni dönemde de kentimizin önünü açacak organizasyonlar yapacağına inanıyoruz” dedi.
Samsun TSO’nun yeni oluşan yönetiminin enerjisini tüm kente yayacağını kaydeden Erkan Malkoç, “Samsun’daki tüm sivil toplum kuruluşları Odamızın mevcut yapısına daha çok katkı sağlama mücadelesi içerisinde. Görüştüğümüz sivil toplum kuruluşlarından bunu hissedebiliyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte istişarelerle çok doğru işler yapacağız. Böyle herkesi arkasına almış yönetim de herkese nasip olmaz. Bizim düşüncemiz meslek komiteleri arasında daha sıkı ilişkiler kurulması yönünde. Meslek gruplarının yılda en az birkaç kere bir araya gelmesinin çok faydalı olacağına inanıyorum. Bu tür buluşmalarda en azından meslek gruplarımızın emarı çekilir. Yapılacak toplantılarda kısa, orta ve uzun vadeli planlar oluşturulabilir. Yönetim olarak belki sizler yapıyorsunuz ama meclis üyelerimizle birlikte sanayi kuruluşlarımıza ziyaretler de gerçekleştirilebilir. Bu süreç içinde de gereğini yapacağınızdan da hiç şüphem yok. Bu tür açılımları inşallah daha çok yaşar ve birliktelikleri daha çok görürüz. Samsun TSO Yönetimi geçtiğimiz dönem güzel çalışmalara imza attı. Biz Samsun TSO’yu her zaman bir üst çatımız olarak gördük. İnşallah bundan sonra da daha çok birliktelik içinde güzel işler yapacağız. Bu dönemin çok daha güzel olacağı inancındayım ” diye konuştu.
MÜSİAD Yönetim Kurulu’nu ziyaretinde konuşan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun’un önünün aydınlık olduğunu belirterek, “Samsun’u daha iyi noktalara getirmenin çabasındayız. Yeni formüller arıyoruz. Bu konuda herkesin, her kesimin fikirlerine ve desteğine açığız” dedi.
Samsun’daki sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediğini ifade eden Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, “Samsun’daki tüm sivil toplum örgütlerinin tümü kendi içinde ayrı bir değere sahip. Oda yönetimi olarak istişarelere her zaman açık olduk. Sizin de dediğiniz gibi inşallah bu dönem çok daha güzel işlere imza atacağız. Hepimizin ortak paydası Samsunumuza çok daha iyi hizmet yapabilmek. Biz de bunun çabası içindeyiz. Samsunumuzun önü açık. Bunu rahatlıkla görüyoruz. Çok değil, bir beş yıl öncesine gittiğimiz zaman kentimizde 5 yıldızlı otel yada alışveriş merkezi yokken, şimdi ise hepsi mantar gibi çoğalıyor. Karşı kıyılarımızı çok önemsiyoruz. Artık şehirler gelişmişlik sıralamasında yaptığı ihracata göre anılacak. Maalesef ihracatımız istediğimiz yerde değil. Ama emin olun ki; ihracatımızı daha ileriye taşımanın mücadelesi ve gayreti içindeyiz. Bununla ilgili bir çok çalışma yaptık ve hala yeni formüller arıyoruz. Bu konuda fikirlerinize ve desteğinize açığız. Çünkü burada yapacağımız her çalışma, atacağımız her adım tüm kesimi ilgilendiriyor” diye ifade etti.