• Duyurular

  • 30 Mayıs 2013

MÜSİAD SAMSUN ŞUBESİ İL AFET ve ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARETİ

MÜSİAD SAMSUN ŞUBESİ İL AFET ve ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARETİ

28.05.2013 Cuma günü saat 10.00’da gerçekleşen ziyaretimizde MÜSİAD Samsun Şube Başkanımız Erkan MALKOÇ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mehmet BİLİCİ, Ali SÜLEYMANOĞLU, Şuayip SAYIN’ın katılımları ile gerçekleşti.

İl Afet Müdürü Sayın Erkan KOPARMAL MÜSİAD üyelerine göstermiş olduğu sıcak karşılamanın ardından AFAD Samsun Bölgesi olarak yapılan çalışmalar konusunda açıklamalar yaptı. Yoğun bir tempoda çalıştıklarını ifade eden İl Müdürü Erkan KOPARMAL afet sonrası yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında detaylı bilgi verdi. Türkiye’de Erken Uyarı Sisteminin 2. Olarak Samsun’da gerçekleştirileceği konusunu da MÜSİAD Yönetimi ile paylaşan AFAD İl Müdürü 180 personel 8 ayrı branş ve 18 mühendis ile proje çalışmalarını yürüttüklerini ifade ederken “Afete hazır Aile, Okul, İşyeri…”sisteminin oturması için yapılan tatbikatlarla 47 bin kişiye eğitim verdiklerini ve bu eğitimlerin sürekli devam ettiğini vurguladı. Yapılan çalışmaların anlatımının ardından AFAD İl Müdürü MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyelerimize tesisi gezdirerek bölgelerindeki çalışmaları ve kullanılan araç ve gereçleri tanıttı. Yapılan gezinin ardından AFAD İl Müdürü Sayın Erkan KOPARMAL MÜSİAD Üyelerine ziyaretimizden ötürü memnuniyetlerini dile getirdi..

MÜSİAD Samsun Şubesi Başkanımız Erkan MALKOÇ Samsun ilimiz için bu konuda duyarlı olmamız gerektiğini ve yapılan tatbikat ve eğitimlerin devamlılığı konusunda hemfikir olduğunu dile getirirken Samsun AFAD olarak yaptıkları önemli çalışmalardan ötürü Müdür Erkan KOPARMAL’ı ve tebrik etti.