Başkanımız

Bir avuç yürekli ve üretim sevdalısı iş adamının İstanbul’da bir araya gelerek diktikleri fidan bugün 33. yılını kutluyor. Fidan büyüdü ve ulu bir çınara dönüştü.


Samsun Şubesini 1994 yılında kuran MÜSİAD, aradan geçen zaman içerisinde yaşanan onca badireye karşın ayakta dimdik kalmayı başardı. Vatanına, bayrağına, mukaddesatına sahip çıkmayı her türlü dünyevi değerin üzerinde gören üyeleriyle bugün MÜSİAD ülkemizin 83, dünyanın 89 noktasında hizmet vermektedir.


Dünyada 13.000’in üzerinde üye sayısı ile küresel ticaret pazarında ülkemizin büyümesine ve gelişmesine katkı sunmaya devam eden MÜSİAD üyeleri bu çerçevede 2.000.000’ı aşkın insanımıza da iş ve aş imkanı sunmaktadır.


Samsun’da faaliyet gösteren 100'ü aşkın üyemiz, yaklaşık 20.000 insanımıza iş vermekte ve son takvim yılı rakamları ile şehrimizden yapılan ihracatın %45'e yakınını gerçekleştirmektedir. Bu gurur verici tablo üyelerimizi daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve ihracat yapmak için teşvik etmektedir.
Ülkemiz, tarihin önüne çıkardığı büyük fırsatı değerlendirme adına emin adımlarla ilerlerken MÜSİAD, bu ilerlemenin en öncü lokomotifi olmak için var gücüyle çalışmaktadır.


MÜSİAD ulusal ve uluslararası organizasyon, fuar ve programları ile her geçen gün büyüyen ailesinin yanında insanlık adına değer üretmeye devam etmektedir.
MÜSİAD üyeleri, insanın en hayırlısı insanlara faydası olandır düsturundan hareket eden, hayatları boyunca helal kazanç peşinden giden ve kazancın bereketinin miktarından daha önemli olduğunu bilen iş adamlarıdır.


Gelecek kuşaklara müreffeh bir ülke bırakmak, Yeniden Güçlü ve Büyük Türkiye’yi inşa etmek, ülkemizin, şehrimizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlamak adına bütün gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz.


Saygı ile...
MÜSİAD Samsun Şube Başkanı
HASAN TAHSİN ŞENGÜL